Wonder Woman Okuma Listesi – Yapı Kredi Yayınları (2017 – …)

Türkçe Wonder Woman okuma listesi hazırlamaya başlamadan önce biraz eskileri karıştırdım, ülkemizde belki bir ihtimal  geçmiş yıllarda basılmış Wonder Woman hikayesi vardır diye. Şaşırtıcı şekilde DC Comics evreninin en eski ve en başat karakterlerinden biri olmasına rağmen Wonder Woman’ın ülkemizde ilk yayınladığı tarih, sıkı durun, 2017! Bunda en temel faktörün Türk çizgi roman okurunun ekseriyetle erkek olmasına karşın Wonder Woman’ın kadın bir karakter olması olduğunu düşünüyorum. Üstelik öyle bir karakter ki feministler için sembol hale dahi gelmiş. Yayıncılar da Batman, Superman, Spider-Man gibi erkeklere daha çok hitap eden süper kahramanlar varken riske girmemeyi tercih etmiş olabilir.

DC Extended Unvierse’ün ikinci filmi Batman v Superman: Dawn of Justice’te ortaya çıktığı sahne ile yüreklerimizi hoplattıktan sonra 2017’de beyaz perdelerde yerini alan kendi filmi ile birlikte Wonder Woman ülkemizde de oldukça popüler hale geldi. Yapı Kredi Yayınları, filmin olağanüstü başarısından faydalanmayı amaçlayan doğru bir zamanlamayla, Mayıs 2017’de Yeni Dünya Cilt 1’i çıkardı. Bu çizgi roman Türkçe yayımlanmış ilk Wonder Woman olma özelliğini taşıyor. Yine aynı ay çıkan New 52’nin Superman/Wonder Woman serisinin ilk cildinde ise Clark ve Diana’nın yakınlaşmalarına şahit olduk. Bunların yanı sıra yine aynı yıl çıkan tekil bir hikaye ile 2018 yılında yayımlanmaya başlanan DC Rebirth serisi, Türkçe Wonder Woman portföyüne eklenen diğer çizgi romanlar oldu.

Bu arada yıllardır Wonder Woman’ın zayıf noktasının ne olduğunu merak ederdim, araştırma yaparken önüme düştü. Diana’yı durdurabilmenin tek yolu bileklerindeki boyun eğme bilekliklerine bir erkeğin zincir vurmasıymış. Hani, yarın bir gün ihtiyaç duyarsınız, bu bilgiyi aklınızdan çıkarmayın.

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan bütün Wonder Woman çizgi romanlarına D&RIdefixKitapyurdu gibi online kitap sitelerinde ve bilimum kitapçılarda ulaşabilirsiniz. Sözü bitirmeden evvel bize bir Wonder Woman okuma listesi armağan eden Yapı Kredi Yayınları’na can-ı gönülden teşekkür edelim, sonra da sizi listeye doğru alalım. Öte yandan, Wonder Woman’ın ana sayfası için ise buraya tıklayabilirsiniz.


Wonder Woman Yeni Dünya Cilt 1 - Yapı Kredi Yayınları - Wonder Woman Okuma Listesi

Wonder Woman Yeni Dünya

  • Cilt 1 (May.17)

Superman Wonder Woman Cilt 1 Güçlü Çift - Yapı Kredi Yayınları - Wonder Woman Okuma Listesi

Superman / Wonder Woman New 52

  • Cilt 1 – Güçlü Çift (May.17)

Wonder Woman DC Rebirth Cilt 1 Yalanlar - Yapı Kredi Yayınları - Wonder Woman Okuma Listesi

Wonder Woman – DC Rebirth

  • Cilt 1 – Yalanlar (Eyl.18)

Wonder Woman En Büyük Savaşları - Yapı Kredi Yayınları - Wonder Woman Okuma Listesi

Yapı Kredi Yayıncılık Tarafından Yayınlanmış Tekil Wonder Woman Hikayeleri

  • Wonder Woman – En Büyük Savaşları (Haz.17)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir