Thor Çizgi Romanları – Marmara Çizgi (2011 – …)

Alfa Yayınları’nın 1988’de yayınladığı son orijinal maceradan sonra (1994’lere kadar çıkan özel albümleri eski sayıların bir araya getirilmiş hali oldukları için saymıyorum) kitapçı raflarında tekrardan Türkçe Thor çizgi romanları görmek için çok uzun seneler beklemek zorunda kalacaktık. Neyse ki Marmara Çizgi 2011 yılında imdadımıza yetişti ve Odin’in Oğlu, Şimşek Tanrısı, Asgard Prensi hayranlarını tamamen renkli bastığı maceraları ile kavuşturdu.

Biliyorsunuz, ülkemizde de muhtemelen diğer bütün ülkelerde olduğu gibi yazılı olmayan bir kural vardır. Eğer o yıl bir süper kahramanın sinema filmi çıkmışsa mutlaka bir de çizgi romanının kitapçılarda yerini alma zorunluluğu vardır. 2011’de başrollerinde Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston ve Anthony Hopkins’in oynadığı Marvel Sinematik Evreni’nin ilk filmlerinden olan Thor’un beyaz perdelere gelmesiyle birlikte Marmara Çizgi de Thor – Asgard İçin adlı çizgi romanı okurlara sunmuştur. İlk Thor filmi vasatlığından dolayı MCU’da çok önemli bir yer edinememişti. Ancak Thor Asgard İçin Türkçe çizgi roman tarihinde önemli bir yere sahip. Çünkü bu tamamen renkli olarak yayımlanan ilk Türkçe Thor çizgi romanı.

Takvimler 2013 yılını gösterdiğinde tarih tekerrür etti. Marvel’ın, serinin ikinci filmi olan vasatın da vasatı Thor: Dark World’ü piyasaya sürmesi üzerine sevgili Marmara Çizgi de ikinci Thor çizgi romanı olan Thor ve Loki – Kan Kardeşler’i çizgi roman severlerin dikkatine sundu. Yayınevi 2017 yılında çıkan belki de Marvel Sinematik Evreni’nin en iyi 5 filminden biri olan Thor Ragnarok’u pas geçti. Ancak 2018’de Thor – God of Thunder serisini yayınlamaya başlayarak okuyucuya yeni bir Thor serisi armağan etmiş oldu.

Marmara Çizgi’den çıkan bütün Thor çizgi romanları için Paralel Evren, Gerekli Şeyler gibi çizgi romancılarda, GittigidiyorNadirkitap gibi alışveriş sitelerinde veya sahaflarda bulabilirsiniz. Şimdi sözü fazla uzatmadan bütün bu maceralardan oluşan Thor okuma listesi için sizi şöyle alalım. Thor’un diğer okuma listeleri içinse buraya tıklayabilirsiniz.


Thor Çizgi Romanları - Marmara Çizgi - God of Thunder

Thor – God of Thunder

  • Cilt 1 – Tanrı Kasabı (Oca.18)
  • Cilt 2 – Tanrı Bombası (Eki.18)

Thor Çizgi Romanları - Marmara Çizgi - Asgard İçin - Kan Kardeşler

Marmara Çizgi Tarafından Yayımlanan Tekil Thor Çizgi Romanları

  • Thor – Asgard İçin (May.11)
  • Thor ve Loki – Kan Kardeşler (Eki.13)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir