Iron Man Okuma Listesi – Marvel Yayınları (1988)

Marvel Sinematik Evreni’nin ilk çocuğu, dahi bilim adamı, sanayici, milyarder playboy, henüz onbeşinde MIT’ye elektrik mühendisliği lisansı yapmak için kabul alan, peşine aynı alanda ve fizikte master yapan olağanüstü insan Tony Stark için Iron Man için okuma listesi hazırlamaya başlayalım.

Takvimler 2008 yılını gösterdiğinde sinema endüstrisi çok büyük bir değişimin başlangıcına tanık oldu, ancak hiçbirimiz bunun farkında değildik. O yıl beyazperdelerde yerini alan iki süper kahraman vardı. İlki, Heath Ledger’ın unutulmaz performansıyla ölümsüzleşen The Dark Knight, ikincisi ise başrolünü Robert Downey Jr.’ın oynadığı Marvel Sinematik Evren’in ilk filmi Iron Man. Belki Nolan’ın filmi, Iron Man filmine göre daha çok beğenildi, daha çok izlendi, daha çok akıllarda yer etti. Ancak Iron Man filmiyle doğan Marvel Sinematik Evreni, geçtiğimiz 10 yılda çıkardığı onlarca filmle sinema endüstrisine hem yön verdi, hem de bugüne kadarki en kalabalık film koleksiyonundan oluşan evreni ortaya çıkarmış oldu. Bu sebeple Iron Man sadece çizgi roman tarihi için değil sinema tarihi için de oldukça önemli bir yere sahip. 

Sinema dünyasındaki önemine değindikten sonra gelelim Demir Adam’ın bu topraklardaki macerasına. Iron Man ülkemizde kendine ait çizgi romanına ilk kez 1988 yılında kavuştu. Ali Recan’ın Marvel Yayınları’ndan çıkan 5 sayılık seri, Invincible Iron Man serisinin 126. sayısı ile başlamaktadır. 

Marvel Yayınları’ndan çıkan Iron Man maceralarını GittigidiyorNadirkitap gibi online alışveriş sitelerinde veya sahaf raflarında bulabilirsiniz. Şimdi sizi bütün bu maceralardan oluşan Iron Man okuma listesi için şöyle alalım. Iron Man’in diğer okuma listeleri içinse buraya tıklayabilirsiniz.


Iron Man Marvel Yayınları Sayı 1 - Iron Man Okuma Listesi

Iron Man – Yenilmez Demir Adam

  • Sayı 1 (1988)
  • Sayı 2 (1988)
  • Sayı 3 (1988)
  • Sayı 4 (1988)
  • Sayı 5 (1988)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir