Daredevil Çizgi Romanları – Marmara Çizgi (2012 – …)

Arka Bahçe Yayıncılık 2001’den beri ülkemizdeki Daredevil yayıncısı olsa da bize çok güzel Daredevil çizgi romanları armağan eden bir yayınevi daha var, o da Marmara Çizgi. 2002’de kurulan yayınevi daha çok Spider-man, X-Men yayıncısı olarak öne çıksa da Daredevil çizgi romanları da yayımlayarak bu alanda Arka Bahçe’ye ortak oldu denebilir.

Yayınevi ilk olarak Batman Hush, Batman the Long Halloween, Batman Dark Victory, Superman All Season gibi şahane işlere imza atan Jeph Loeb ve Tim Sale ikilisinin Renkler serisini 2012 yılında yayınladı. Spider-Man: Mavi, Hulk: Gri ve bu yazının kahramanı Daredevil: Sarı’dan oluşan bu üçleme, Marvel severlerin oldukça seveceği türden. Ancak bu kadar güzel bir sayının, 2012’de basılmasına rağmen online kitap sitelerinde satışının halen olmasının da ilginç olduğunu not düşelim. Türk okuyucusu yeterince ilgi göstermemiş olsa gerek. Marmara Çizgi ayrıca 2018 yılında bir Daredevil ve the Punisher crossover’una imza atarak Daredevil portföyüne katkıda bulunmayı sürdürdü. 

Marmara Çizgi’den çıkan çizgi romanlara D&RIdefixKitapyurdu gibi online kitap sitelerinde ve bilimum kitapçılarda ulaşmak mümkün. Şimdi sözü fazla uzatmadan sizi Marmara Çizgi’den çıkan maceralardan oluşan Daredevil çizgi romanları okuma listesi için şöyle alalım. Daredevil’ın diğer okuma listeleri için ise buraya tıklayabilirsiniz.


Daredevil Çizgi Roman -  Daredevil Okuma Sırası - Daredevil Yellow

Marmara Çizgi Tarafından Çıkarılmış Tekil Daredevil Çizgi Romanları

  • Daredevil Sarı (Oca.12)
  • Daredevil / the Punisher (Tem.18)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir